Spouštění z USB disku

Jaký USB disk vybrat?

Pro použití PROFITu z USB disku lze použít jakýkoliv běžný USB disk, jak flash, tak klasický externí plotnový či SSD disk s kapacitou od 4GB výše. PROFIT bez problémů funguje na disku se starším rozhraním USB verze 2.0 a rozdíl ve výkonnosti proti USB 3.0 není příliš výrazný, nicméně USB 3.0 je samozřejmě o něco rychlejší.

Jak systém nahrát na USB disk?

Na USB disk můžete systém nainstalovat instalátorem anebo prostě překopírovat z existující instalace z počítače - prostě jen překopírujete složku PROFIT ze složky c:\Program Files přímo na USB disk.

Poté je potřeba ještě nakopírovat na USB disk data. Nejlépe to uděláte z PROFITu z počítače zálohou do složky s PROFITem na USB disku:

Jak systém z USB disku spouštět?

Otevřete složku PROFIT na USB disku a systém spusťte souborem profit.exe:

Poznámka: v minulosti bylo možné používat i automatické spuštění při zapojení USB disku, ale tato funkce byla společností Microsoft z bezpečnostních důvodů zablokována a proto to již není možné.

Na počítači, na kterém často s PROFITem pracujete, si můžete na pracovní plochu dát ikonku (zástupce): klikněte na volnou plochu pravým tlačítkem myši a zvolte z menu NovýZástupce a vyhledejte soubor profit.exe na USB disku. PROFIT pak můžete po zasunutí USB disku spouštět touto ikonkou.

Při používání na USB disku pozor na...

Při ukončení práce nejprve vždy vypněte PROFIT a teprve pak proveďte odpojení USB disku (pokud možno korektně s kliknutím na odpojení USB zařízení vpravo dole na liště Windows). Nedodržování tohoto postupu může způsobit poškození dat na disku!

Pravidelně zálohujte data z USB disku do svého počítače. Nepodceňujte riziko, že ztrátou nebo odcizením USB disku příjdete o veškerá data...

Copyright © 2017 by LPsoft Information Systems s.r.o.