Uložení dat PROFITu

Do jakých souborů ukládá PROFIT data?

Veškerá data zapsaná do systému jsou uložena v databázovém souboru PROFIT1.fdb.

Pokud máte v systému založeno více firem, budou další firmy v samostatných dále číslovaných souborech PROFIT2.fdb, PROFIT3.fdb atd. (číslování odpovídá pořadí zakládání firem).

Nastavení jsou uložena v souborech PROFIT.ini a PROFITusr.ini.

Kde jsou v počítači tyto soubory?

Zdánlivě jednoduchá otázka, ale záleží na druhu a verzi operačního systému a také na umístění, kam byl PROFIT nainstalován.

Na Windows XP nebo na Linuxu či OSX (přes WINE) jsou data vždy ve stejné složce, kde je systém nainstalovaný, v defaultním nastavení je to složka:

c:\Program Files\PROFIT

Na Windows Vista, 7, 8 nebo 10 jsou však v případě instalace do složky Program Files soubory operačním systémem automaticky "virtualizovány" do uživatelské složky, najdete je pak zde:

c:\Users\Jméno\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\PROFIT

Poznámka: tato složka může být skrytá. Abyste se do ní dostali, musíte si navolit zobrazení skrytých souborů a složek (Ovládací panely → Možnosti složky → Zobrazení → Zobrazovat skryté soubory a složky).

Toto se ovšem týká jen případů instalace do složky Program Files. V případě, že Na Windows Vista, 7, 8 nebo 10 je systém nainstalován mimo Program Files, tak jsou data opět ve stejné složce jako program. Toto samozřejmě platí pro veškeré USB instalace.